kurtlar vadisi terör -pusu

kurtlar vadisi en çok reyting alan dizilerden biri ,hal böyle olunca dizinin sosyal sorumluluk alıp öyle davranması ,ona göre hareket etmesi gerekiyor . en azından ülkemiz şartları için böyle olmalı ,üzücü ama teori ile pratik çelişiyor çoğu zaman.

çünkü , biz ufacık bir çocuğun kendini apartmanın en üst katına çıkıp süperman beni kurtaracak diye attığına, okullarda ellerinde tespiğ ,silah ile mafyacılık oynıyanlara , cinayete ,adam öldürmeye yaralamaya teşebbüs edenlere şahit olduk.

kültür olarak ,eğitim olarak eksiklerimizden dolayı böyle şeylere meilli bir toplum mevcut, bunu düzeltmek tabiyki diziyi sansürlemekle ,kaldırmakla olmaz . ama dizi daha objektif olmalı , taraflı bir senaryosu olduğu gerçek.. hele en son bölümünde gazeteci cinayetinden bahsederken oluşan yapılanmayı hazırları anlatırken dedikleri ,( sanırım anlatmak istediği HRANT DİNK, dizinin en başında Ülkemizde yaşananlarını anlattığımız dizide kişiler ve olaylar tamamen hayal ürünüdür yazıyor ,bu yazının sürekli alt yazı geçmesi belki diziye çizgi film izlermiş etkisi yarattırabilir. ) oraya giden ,yürüyen 100binleri düzenin bir parçasıymış gibi gösteriyor(duyarlı sosyal sorumluk sahibi insanlar ,insan hayatına değer veren ,halkların kardeşce yaşamasına inanan insanlardı yüzbinler). bu kadar taraflı bu kadar yayıncılık anlayışına sığmayan senaryo bence yakışmıyor kurtlar vadisine , birinci bölümden en son bölümüne kadar defalarca izlemiş biri olarak ,zaman zaman sokakta orda burda konuşurken işte kurtlar vadisi o kısmı böyle anlatıyor dediğim ufak parçalarda olmuştur , ama bukadar taraflı olmak ,tek taraflı anlatmak ,linç kültürünü tetikliyor demiyorum çünkü ara sıra barıştan ,haktan hukuktan enderde olsa bahsediliyor , şovenist altyapıyı hazırlıyorlar diyebilirim. hele kurtlar vadisi terör tamamiyle taraflı idi ,ülkemizin hassas olduğu dönemlerden insanları istesede barışcıl, sogukkanlı bakamıycağı zamanda propaganda yapmak ,provakatörlük yapmak ne kadar etik yorumu size kalmış…

Bu yazı etki,tepki,yorum,vb.gibi kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

eksANtirik hakkında

insanları bir nebze olsun uyandırmak ,bilinen ezberleri bozmak için web sitesini yayına başladım. uzun yada kısa soluklu bir yol belkide ,ne olursa olsun amacım hem ücretsiz kaynakları paylaşmak ,hemde muhalif olmak için muhalif olmadan birşeylere birazda olsa katkıda bulunmak. insanca yaşam için bir katkı sağlamak..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir