Abbas Güçlü ile genç bakış’da ilk demokratik program ..

ülkemizdeki televizyonculuk anlayışı ,karakteri ortada , sabah kadın programı öğlen gine kadın programı ,akşam insanları psikolojık olarak dengesizleştiren diziler ,polemiklerin şaçma sapan sohbetlerin olduğu yarışmalar … bunların arasında çoğu zaman kaliteli yayın yapan kanallardan NTV , SKYTÜRK gibi kanallarda öğreti niteliğinde ,kaliteli ,polemikten uzak ,objektif olan olmaya çalışan programları izliyoruz ,herkesin hemfikir olduğu spor programları birtek NTV de seviyeli ve düzeyli …

asıl mevzuya dönmek istiyorum ,malum gazeteler televizyonlar düşünmeyen toplumu yarattılar , artık insanlar evlerine gelince borçdan harçtan yorgunluktan ,şehirlerin sıkıcı trafiklerinden kurtulup kendilerini boş boş bakabilcekleri daha çok sıkıntıya girip kafa yoracakları şeylere bakmak yerine ,yarışma programındaki şaçma sapan dedikodulara terci ediyorlar..

başlığın sebebine gelince ;
ilk defa Abbas güçlü ile genç bakışta şu cümleyi duymadım öğrenci arkadaşlardan , “dışarıda girmek isteyen ama giremiyen ,güvenlik güçleri tarafından engellenen arkadaşlarımız var” cümlesini ZÜLFÜ LİVANELİ’NİN katıldığı programda duymadım. programda gayet nitelikli dolu dolu geçti . böyle programları çoğu zaman demokratik olmasada gündüzleri yayınlanmaya başladığı zamanlarda gidiş hat normale dönmeye başlamış demektir..

kanal d’nin programın sonunda öğrencilerin hep bir ağızdan söylediği şarkıları marşları bitene kadar kesmemeside umut verici ,ha şimdi keserler ha şimdi keserler diye beklerken sonuna kadar beklediler.. sansürsüz özgür daha çok program izleriz umarım . (bundan evvel izlediğim program arasında en niteliklisi gine Abbas Güçlünün programında OKAN BAYÜLGEN vardı ,o programda bir bukadar dolu ve nitelikliydi).

siyaset meydanı denen geçmişin efsane cuma akşamları tartışma ve siyaset programından bahsetmiycem bile , ne siyaset konuşuluyor nede cuma akşamları yayınlanıyor ,izlenmesin diye gecenin bir saatine alınıp siyasetten başka herşeyin çok sık konuşuldugu ,siyasetin çok ender konuşulduğu program sadece yayını doldurmak için yapılıyor diyebilirim. (birara çocuklar duymasın diye dizinin ekibiyle birlikte diziyi tartışmışlardı ,bu çok normal tabiyki ama programın adıyla kel alaka oluyor çoğu zaman) .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir