mavi bisiklet yarın zonguldak’ta

Kanserde erken tanının önemine dikkat çekmek üzere yola çıkan Mavi Bisikletliler, 3. yılında Karadenizliler’le birlikte pedal çevirmek üzere Rize’den yola çıktılar . Milli Takım bisikletçilerimiz 5-14 Haziran tarihleri arasında Karadeniz’de 11 ile uğrayarak(1771km’lik parkur) İstanbul’a geçecekler . Kampanya her ilde vatandaşların katılımına açık olacak.

Ülkemizi 32 yıl aradan sonra bisiklet dalında temsil edecek olan ilk sporcu Bilal Akgül’de Mavi Bisiklet kampanyasına destek veriyor.
Rizeliler, Mavi Bisiklet’e her yaştan katılımcı ile verdikleri destek ile coşkulu bir başlangıç ile başladılar. Mavi Bisiklet, Rize Valisi, İl Gençlik ve Spor Müdürü, İl Emniyet Müdürü, İl Sağlık Müdürü, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı ve Yöneticileri, Roche yetkilileri, Ulusal ve yerel basın mensupları ve çok sayıda bisiklet sever ile Rize’den başladı.

sonraki etap Mavi Bisiklet’in ikinci durağı olan Gümüşhane idi. Gümüşhane’nin en önemli doğal güzelliklerinden biri olan Karaca Mağarasını ziyaret ettikten sonra üç dinin buluştuğu eski Gümüşhane yani Süleymaniye Mahallesine tırmandılar.

Gümüşhane’den Trabzon’a iline geçen  Mavi Bisiklet etkinlikleri saat 17:00’da Prof Dr. Semih Baskan ve Prof. Dr. Fazıl Aydın’ın konuşmacı olarak katıldığı seminer ile başladı. sonra sırasıyla  Giresun’da,Ordu’da,Sinop’ta ,Kastamonu’da,Karabük’te ziyaretlerini ,etkinliklerini gerçekleştirdi. yarın (12haziran) Zonguldak ziyaretini gerçekleştirecek.

ülkemizde kanser vakalarının her geçen gün artığı ,erken tanı ünitelerine ihtiyacın artığı günlerde yapılan etkinlik ,eylem oldukça yerinde .umarım yetkililerin ilgisini çeker , çernobil sonrası olduğu gibi ,Aksaray’da içme suyunda olduğu traji komik şeyler yaşamayız.

ayrıntılı bilgi için:mavibisiklet.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir