mutlu yıllar…

gine yılbaşı geldi, herkeste bir telaş bir heyecan . başlangıçlar her zaman bir önem arz ediyor insan hayatında. mesela sigara içen bir tiryaki “yılbaşından sonra sigarayı bırakacam” diyip ,sigarayı bırakıyor. genelde iyi şeylere vesile olması dileniyor, isteniyor. milli piyango biletleri alınıyor, gece için hazırlıklar yapılıyor. aslına bakarsanız 14şubat ,anneler günü ,babalar günü gibi tüketim yapılan günlere hep antipatik bakmışımdır fakat hayatın bu yogunluğundan yorgunluğundan olsa gerek insanlara nefes almak için bir fırsat oluyor böyle günler. bir hafta öncesinden saran heyecan ,aman ne hediye alıyım heyecanı bile belkide yaşama sevincimizi artıyor. aslında belkide lafı yanlış oldu ,artırdığı kesin.  bu dünya düzeninde ,işsizlik ,hukuksuzluk, şavaş ortamı, çeşitli karaktersiz hareketler ,iş yaşamındaki yoğunluk ,sınav sınav sınav  herşeyimiz sınav olmuşken bir nebze olsun kafa dağıtmak için bahane oluyor. hal böyle oluncada tüketmeyin toplum diyemiyor insan, düzene ayak uyduruyor birden bire. antipatiklik falan kalmıyor..

umarım yeni yılda terör son bulur , hukuk devleti olma yolunda önemli adımlar atarız. yerel seçimlerde ülkemizi aydınlığa getirecek sonuçlar alırız. halkımız kömüre ,bulgura ,pirince oy vermez.

demokratikleşme yolunda önemli adımlar atarız. işsizlik son bulur umarım, krizi bahane edip patronlar ,işverenler birazdaha fazla kar elde etmek için insanları işten cıkarmazlar.

umarım , okullarda eğitim ücretsiz olur. dersaneler’e bağımlılık ortadan kaldırılır.

en önemlisi sağlık sisteminde para diye birşeyin konuşulmaması gerekir, döner sermaye diye birşey var hiç akıl sır ermiyor zaten. insan hayatı nasıl para ile eş tutuluyor hayret verici bir durum.

önceki senelerde de böyle düşüncelerimi paylaşmıştım , fakat aksine herşey dahada kötüye gitti. yani boşuna konuşmuş olduğum ortaya çıkıyor . fakat böyle düşünmek ,söylemek zorunda olduğumu inanmak zorunda olduğumu biliyorum . birşeyler düzelecekse inanç ile düzelecektir.

2009 yılıda bu saydığım olabilcek şeyler için vesile olur inşallah…

herkese mutlu, huzurlu ,hepsinden önemlisi sağlıklı yıllar….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir