Nokia ve Siemens’ten Büyük Ortaklık

Nokia, Siemens ile güçlerini birleştirerek sabit-mobil yakınsaması konusunda yeni bir iletişim devi yaratıyor.

Finlandiyalı mobil iletişim cihazları devi Nokia, sabit-mobil yakınsaması (convergence) konusunda faaliyetler yürütmek üzere Siemens ile ortaklık kurdu. Yarı yarıya ortaklık esasına dayanan “Nokia-Siemens Networks” adlı bu yeni şirket, Nokia Networks (İletişim Ağları) Grubu ile Siemens’in sabit ve mobil ağlarda ses ve veri taşımaya yönelik operasyonlarının birleştirilmesinden oluşuyor. Simon Beresford-Wylie’ın İcra Kurulu Başkanı (CEO), Peter Schönhofer’in de Mali İşler Başsorumlusu (CFO) olarak görev yapacağı Nokia-Siemens Networks’ün 2005 yılına ait toplam proforma gelirleri 15,8 milyar Euro’ya ulaşıyor.

Birleşme sürecinin 1 Ocak 2007’ye kadar tamamlanacağı tahmin ediliyor. Bu tarihe kadar yasal onaylar alınacak, birleşme koşulları tümüyle yerine getirilecek, bazı detaylar üzerinde nihai anlaşmalara varılacak. Birleşmenin gerçekleşmesinin ardından Nokia-Siemens Networks’ün mali verileri Nokia tarafından oluşturulacak ve Siemens ile paylaşılacak.

Nokia-Siemens Networks’ün operasyonel merkezi Helsinki-Finlandiya’da olacak. Ayrıca Almanya’nın Münih kentinde de büyük bir bölgesel merkez kurulacak. Şirketin gelecekte kurulacak 5 bölümünden 3’ü de Münih’te yer alacak.

Bu yazı teknoloji kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

eksANtirik hakkında

insanları bir nebze olsun uyandırmak ,bilinen ezberleri bozmak için web sitesini yayına başladım. uzun yada kısa soluklu bir yol belkide ,ne olursa olsun amacım hem ücretsiz kaynakları paylaşmak ,hemde muhalif olmak için muhalif olmadan birşeylere birazda olsa katkıda bulunmak. insanca yaşam için bir katkı sağlamak..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir