yorumsuz (örümcek haberi)

TUZLA Belediyesi logosuyla yeni evlenen çiftlere dağıtılan, Bursa Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Hamdi Döndüren`in imzasını taşıyan “Delilleriyle Aile İlmihali” isimli 635 sayfalık kitap, İslam toplumunda Medeni Kanun`la çelişen durumlarda şeriat hükümlerin uygulanmasını istiyor. Mayıs ayında gazetelere haber olan kitapta, kızların dokuz yaşında evlenebilmesinden erkeklerin dört eş alabilmesine, akraba evliliklerinin İslama uygunluğundan doğum kontrolünün İslam dışılığına dair birçok madde bulunuyor. Kitabın basına yansıması üzerine Tuzla Belediyesi yayının içeriğinden haberdar olmadıklarını açıklamıştı.

İşte o kitaptan bazı başlıklar şöyle: Kadın erkekle tokalaşmaz. Kadın dokuz yaşında evlenebilir. Erkek dört kadın alabilir. Kadından ve `gávurdan` şahit olmaz. Akraba evliliği caiz. Doğum kontrolü yasak. Kadını iz bırakmadan döv. Evlilik dışı ilişkiye 100 değnek.

Bu yazı haber kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

eksANtirik hakkında

insanları bir nebze olsun uyandırmak ,bilinen ezberleri bozmak için web sitesini yayına başladım. uzun yada kısa soluklu bir yol belkide ,ne olursa olsun amacım hem ücretsiz kaynakları paylaşmak ,hemde muhalif olmak için muhalif olmadan birşeylere birazda olsa katkıda bulunmak. insanca yaşam için bir katkı sağlamak..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir