Okul bahçesinde petrol bulundu

Adıyaman Anadolu Lisesi`nin bahçesinden petrol çıktı. Özel bir şirket tarafından yapılan aramada çıkarılan petrolün kalitesini saptamak için çalışma başlatıldı. Bir ay sürecek çalışmanın, yeni eğitim dönemini etkilemeyeceği açıklandı..Adıyaman Anadolu Lisesi’nin bahçesinde başlayan petrol arama çalışmalarında okul bahçesinde petrol olma ihtimali belirince Güney Yıldızı Petrol şirketi bir ay önce sondaja başladı. İlk sondajda da bahçeden petrol fışkırdı. Güney Yıldızı şirketi Genel Müdür Yardımcısı Cem Sayer, “Bu tür kuyuların verimlerinin tespitleri güçtür. Bu yıl okullar açılmadan bir çalışma yaptık ve kuyudan petrol çıktı. Gerekli güvenlik önlemleri alındı, eğitim öğretimi etkilemeyecek. Okulların açılmasına az bir zaman kaldı diye bazı çalışmalarımızı da durdurduk ancak gelecek yıl okulların kapanmasıyla birlikte o bölgede yeni çalışmalarımız olabilir” dedi.

Güney Adıyaman-1 adı verilen kuyudan günde 180 varil petrol çıkarılıyor. Şimdilik 700 metre derinliğe inen ekiplerin hedefi, bin 500 metreye inmek. Daha önce TPAO’nun da petrol çıkardığı kuyudan kaliteli petrol çıkması halinde, Milli Eğitim Müdürlüğü’ne de pay verileceği öğrenildi.

Bu yazı haber kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

eksANtirik hakkında

insanları bir nebze olsun uyandırmak ,bilinen ezberleri bozmak için web sitesini yayına başladım. uzun yada kısa soluklu bir yol belkide ,ne olursa olsun amacım hem ücretsiz kaynakları paylaşmak ,hemde muhalif olmak için muhalif olmadan birşeylere birazda olsa katkıda bulunmak. insanca yaşam için bir katkı sağlamak..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir