rapidshare ve youtube alternatifleri..

youtube sürekli sansür gerekçelerine yeni sepepler eklenerek kapatıla dursun ,hergeçen gün internette youtube’girme yöntemleri ile ilgili yeni şeyler ,yeni keşifler dolanıyor. ilk olarak dns ayarları değişimi ile giriş mümkündü . şimdi sırada ya antisansür programı yükleyip öle giriş yapıcaksınız yada alternatif birçok linkten birini şeçerek giriş yapıcaksınız . ama bunlarla uğraşmıycam derseniz internet birtek’de youtube’dan ibaret değil diyenlerden iseniz işte size birçok alternatif.

bunların yanında bir diğer çok ziyaretçi akınına uğrayan site tabiyki dosya paylaşım devi  rapidshare .tabiyki  internette bununda birçok alternatifi var ,aralarından şeçip  kullanıma başlayabilirsiniz . belki iki büyük dev’in arşivinin yerini doldurmaz ama malum ,bilgi paylaştıkça çoğalır ,alternatif siteleri kullanarak  bu paylaşımı genişletebiliriz.

video paylaşım siteleri:

Google Video;bir Google hesabınız var ise basit bir şekilde hemen video yükleyebiliyorsunuz.

İzlesene;. Tasarımı hoş ve kullanımı oldukça basit. Sürekli gelişen ve yenilenen bu siteyi sık kullanılanlara rahatlıkla ekliyebilirsiniz.

Metacafe;Dünya genelinde youtube‘dan sonra en çok tercih edilen site kaliteli görüntüler, videolar sunuyor.

Dailymotion;Türkiyeden oldukça çok rağbet görüyor. İçerik olarak çok geniş bir yelpazeye sahip.

Supervideo;Türkiyenin ilk servis sağlayıcı ve internet servisi olan Superonline’ın sitesi .

Yahoo Video;Yahoo’nun videp servisi video kalitesi açısından diğerlerinden çok farklı. Tasarımı da kullanışlı.

Mynet Video;Türkiyenin en büyük portallarından biri olan Mynet’in video sitesi.

PiknikTube;Beyazıt Öztürk (Beyaz)’ün popülerliği ile kullanıcılara ulaşan bir servis .

Joox.net;Bu site sinema filmleri ve dizilere odaklanmış bir video servisi.  İnternet Explorer veya Firefox ile sitede gezinmek için yine ücretsiz ve minik bir araç olan divx web player programına ihtiyacınız olacak.

Joost;Geleceğin internet tv si olarak nitelendirilen bu site tamamen ücretsiz ve dünyanın her yerinden erişilebiliyor 

Vidivodo;youtube‘un alternatifi olabilecek Türkçe sitelerden bir tanesi.

Hulu; News Corp. ve NBC Universal tarafından hazırlanmış.

dosya paylaşım siteleri:

www.zshare.net:Site tamamen ücretsiz. Bir seferde 100 Mb upload sınırı var. Upload edilen dosya 10 gün içinde hiç kimse indirmezse sistemden siliniyor.
www.easy-share.com:Ücretsiz, upload sınırı: 100 mb, Sistemden silinme süresi: 30 gün Sınırsız sayıda upload ve download, Upload için kendi programı var, Bekleme süresi yok, Flash get ile download yapmıyor. Download hızı 100 kb/s
www.up-file.com:Dosya upload sınırı yok,  download ort. 20 kb/s. Paralel download’a muasade etmiyor. Sınırsız upload var

www.uploadyourfiles.de:Upload sınır 200 mb, ftp ile upload yapılabiliyor. Upload göstergesi var. Dowload hızı 50 kb/s, sistemde kalma süre 20 gün.

www.megashares.com:Standart upload sınır 1.5 gb costumer upload kullanılırsa 10 gb sınır oluyor. bir seferde 300 mb downloada izin veriyor.  Sitede tutma süresi ilk download’dan sonra 7 gün sonra 5 download yapılırsa 25 gün daha tutuyor.
www.2shared.com: Sadece download yaparken reklamlar yazı şeklinde çıkıyor. Sistemde bekletme süresindende bahsedilmemiş. Download yaparken 20 sn ye bekletiyor.
www.gigeshare.com:2 Gb upload sınırı var. Flasget ile indiriyor. Sistemde dosyayı tutma günü 90 . Aynı anda 3 paralel download.

www.fileho.com: Hicbir sınır yok.  Flasgeti destekliyor. Uye olunca ftp ile upload yapabiliyorsunuz. Download linki için 30 sn bekletiyor.
www.dosyam.net: 250 Mb upload sınırı var. Sistemde dosya saklama süresi 30 gün. Görsel upload göstergesi mevcut. Paralel download ve flasget desteği var. Download da 8 sn bekletiyor.
www.sharebigfile.com:Maksimum 300 mb upload sınır var. Siteye kayıt olunursa 30 gün kayıt olmadan 21 gün dosya saklama süresi var. Paralel download ve flashget destekliyor. Uye olunursa ftp ile upload yaptırıyor.
www.bigupload.com:Maksimum 500 mb upload sınırı var. Flasget desteği var. 30 gün dosya saklama süresi var. Download yaparken 30 sn bekletiyor.Download ve upload hız iyi.
www.rapidupload.com: Tamamen ücretsiz bir site. 300 mb upload sınır var. Flasget desteği var. 30 gün sistemde saklıyor. Upload göstergesi yok.
www.mihd.net:Upload sınır 501 mb.  Flasgeti destekliyor.
www.you-love.net:Upload sınırı yok.1 paralel downloada izin veriyor.Ftp desteği var. Flashget desteği var. Sitemde bekletme süresi hiç download yapılmazsa 30 gün.
www.files.to:100 mb upload sınır var. Sistemde bekleme süresi 30 gün.


www.netload.in Dosyalar 400mb lık parçalar halinde yüklenebiliyor. Ayrıca 3000kbit/s ye kadar hız var Reklamı ve bannerları bol tabi ve dosya yüklemek için bekleme süreside var .

rapidshare ve youtube alternatifleri..” hakkında bir yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir