telgrafhane

medya’nın hali gözler önünde. 15mayıs 2011 Ankara sihhiyede tmmob mitingi var ,sabah 10,30’dan beri tv’de haber kanallarına ,internette haber sitelerine zap yapıyorum bırakın ufak bir haberi ,altyazı bile geçmiyorlar. birtek Hayat Tv oda egemen güçlerle alakası olmadığı için miting’in varlığından bahsediyor.

belki akşam haberlerinde bir tutam gösterirler ,belki ufacık bir gerginliği hemen eylemciler polis’e karşı geldi şeklinde yansıtacak haberi bekliyorlardır kimbilir !!.

Cumhuriyet Mitinglerini ,Parti mitinglerini saatlerce bütün kanallarda gösteriyorlar ,nedense muhalif örgütlerin ,stk’ların yaptığı eylemler ertesi gün ufacık bir köşe haberi olmaktan öteye gidemiyor.

durum böyle olunca ,ilerde tv’lere top attıracak hızla gelişen internet teknolojisinin ürünü olan haber kaynakları ,  onun bilinmeyen ,gizli köşelerde kalmış veya yeni açılmış muhalif bloglar,haber siteleri bu işlevleri  yerine getirecektir.

tabi 22 agustos 2011 tarihinden sonra uygulanacak sansürlerden nasibini almazsa ,kurtulursa, unutulursu,fark edilmezse ..

işte bunlardan birini  Zonguldak’ta sahildeki cafelerden birinde  afişinin gözüme çarpması ile farkettim.

telgrafhane’yi oluşturan ekip gördüğüm kadari ile Zonguldak’lı arkadaşlar , emeğin başkentinde doğup büyümüş arkadaşlar ,Türkiye’nin başkentinde muhalif seslerini ,düşüncelerini dile getiriyorlar.

belkide benim eksantirik.net -blogunluk.com ile yıllardır ekip kurup yapmaya çalışıp başaramadığımı yapmışlar ,4 kişilik bir ekip ile ülke gündemini ,sapkınlıkları ,bildirilmiyenleri insanlarla paylaşıyorlar.

içerik dolu dolu , arayüz kullanışlı, görsellik, sunum gayet güzel..

böyle paylaşımları daha sık görmek ,sansürsüz internet kullanmak mücadelesi ve umuduyla..

www.telgrafhane.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir