terör son bulsun artık…

84’den beri bu silahli eylemler devam ediyor maalesef . kan dökülmesine çözüm bulunamadı nedense.. işin içinden 24 senedir çıkılamıyor.. 90 küsürlü yıllarda sürekli operasyon , çekiç güç falan .. örtülü ödenekten, örtüsüz ödenekten dünya kadar paralar, alınan silah mühimmat , silahları (bizede ,terörede)satanda belli alanda belli .. silah satan ele engel olmak istemedik yada olamadık sanırım.. hele birde doğuda, güneydoğudaki çetin şartlarıda düşününce .. işin içinden çıkılmaz hale gelindi. ama bunların hepsinin bence temel nedeni ülkemizin gerçekten hukuk devleti olmayışı , hukuk kuralları ile yönetiliyor olmaması. gerçekten demokratik ve gerçekten bağımsız olamamamız bizi bu çıkmaza dahada sürüklüyor maalesef.. bugün gine 12 şehit haberi aldık .. gerginlik ,öfke ,gözyaşları hatsafhada.. hepimizin yüreği yanıyor..
sınır ötesi operasyon gündemde , yukardada bahsettiğim gibi öncedende operasyonlar yapılmıştı , sonuç alınamadı maalesef… demekki çatışma ,operasyon kalıcı çözümler sağlamıyor.. operasyonsa operasyon ama sonra farklı bir uygulamada gerekiyor , yada operasyona gerek kalmadan bile çözüm mümkün .. nasıl mı ? barışçıl yöntemlerle .. hukukla, adaletle , hakların kardeşliği ile .. bunların olması çok güç gözüküyor , tv de ,dizilerle,gazetelerde sürekli provakasyonların olduğu şu günlerde , tek taraflı gösterilerek nefret tohumları ekiliyor .. bunlarla hiçbiryere varamayız .. ben demiyorum silah bırakalım ülkemizi savunmayalım yada silah tutan eller haklıdır,(devletin bütünlüğü ve bağımsızlığı için nöbet tutan askere kimse el uzansın istemez ,isteyemez) bunu hiçbir vatanevladı demez zaten.. demek istediğim bişeyleri çözümlemek için eğer kan üstünden siyaset yapanlar varsa ,reyting yarışına veya maddi yardımlara girişenler varsa , (kaldı ki 17 ağustos depreminde toplanan yardımların ne olduğu ,nerelere gittiğini hiç kimse bilmiyor) işin içinden çıkmak dahada zorlaşıyor.. 24 senedir süren bu terörü sayısız operasyonla çözemedik, sınır ötesi operasyonla çözebilceğimize inandırılıyoruz (yada sınır ötesi operasyondan başka çıkar yolumuz yok diye insanlara inandırılıyor,yutturulmaya çalışılıyor), tümüyle günü geçirmeden başka birşey olmıycaktır. sorun sosyal sorundur ,sorun hukuksal sorundur. deli yürek bumerang cehennemini izlemenizi tavsiye ediyorum ,orda dağda kenan imirzalioğlu ile selçuk yöntem’in konuşmaları kitap niteliğinde , okullarda ders olarak okutulması gerekir bence… devletin gülen yüzünü halkına göstermesi lazım diyor selçuk yöntem , kilit cümle bu herşeyden önce , sonra operasyonsa operasyon kimse aksini iddaa etmez zaten.. ama senelerdir bu sorun çözülemiyorsa , bu kanayan yarayı destekleyen dış ve iç güçler olduğu biliniyorsa ,ve bölgenin coğrafi yapısı ve sosyal durumu buna uygunsa ,şartları en mümkün şekilde silaha , mühimmata değilde ,okula hastaneye fabrikaya yatırırsak terör son bulur.. 24 senedir sehit olan askerlerimizi yaptığı mücadeleyi düşününce insan ister istemez ne zaman son bulcak bu lanet diyor ,ama üzülerek sıkılarak içimdende diyorumki yokyere mi şehit verdik bunca insanı , tabiyki hayır ama bu cümleyide düşünmek istemiyorsak ,barış tohumları ekmemiz lazım , operasyonsa operasyon sonra barış tohumları sosyal şartları gelıştirme bir bütün halinde uygulanmalı.. aynı topraklarda iki farklı kültürü ,ırkçılık yaratarak ,kafatasçılık yaparak hiçbiryere varamayız ,varamadıkta.. bundanda öte asıl amaç bizi kuzey ıraktaki bataklığa çekmek istiyorlar , katil işgalci abd ‘nin bile içinden çıkamadığı topraklardan nasıl başarılı olarak ayrılcaz kocaman bir soru işareti..

Türk ordusu Kurtuluş savaşını gerçekleştirdi ve Türkiye Cumhuriyeti kuruldu , Sayısız şehit verdik seneler önce , Vatanımızda bağımsız huzurlu yatalım diye canları ,kanları pahasına savaşdı Mehmetçik ,ve başardı ,topraklarımızda yıllardır onları sayesinde rahat ve huzurlu şekilde yaşıyoruz , şimdi görünmez düşman terör tehdidi var , terördende başarılı bir şekilde kurtulmamız için sırf operasyonları değilde yukarda bahsettiğim çözümleri bir bütün olarak uygularsak konuşursak, uygulamayı başarabilirsek , YURTA BARIŞ ,DÜNYADA BARIŞ amacımızı gerçekleştirmiş oluruz .. umarım bundan sonra şehit haberleri almayız …

Bu yazı etki,tepki,yorum,vb.gibi kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

eksANtirik hakkında

insanları bir nebze olsun uyandırmak ,bilinen ezberleri bozmak için web sitesini yayına başladım. uzun yada kısa soluklu bir yol belkide ,ne olursa olsun amacım hem ücretsiz kaynakları paylaşmak ,hemde muhalif olmak için muhalif olmadan birşeylere birazda olsa katkıda bulunmak. insanca yaşam için bir katkı sağlamak..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir