zonguldakspor 2.lig’de…

70’li ,80’li yılların efsane takımlarından biriydi Zonguldakspor. Zonguldak gibi bir şehrin futbol anlamında seyir ihtiyacı olarak eksikliğini çektiği bir sorun. 2000’li yıllarda iyi bir çıkışın ardından , kart cezalısı oyuncu oynattığı için şimdi’nin süper ligine çıkmayı elinin tersiyle iten Zonguldakspor ondan sonrasında’da düşüşüne son veremedi. ve geçtiğimiz sezon amatör kümeye düştüğü zamanda sizlerle paylaşmıştım. bir zamanların efsane takımı , 3 büyüklere kafa tutan “Elmas” amatör kümede idi ,dün’e kadar tabi…

seçimler saolsun , “seçim yatırımı” olduğunu düşünüyorum ,kaldı ki medya’da ve seçim meydanlarında fazlasıyla “reklamını” yapıyorlar, Zonguldak seçim sayesinde sportif olarak atılım gerçekleştirdi.

bir Galatasaray’lı olarak maçları izlerken , özellikle anadoludaki deplasman maçlarında “keşke Zonguldak’ta oynansaydıda tribünlerde yerimi alsaydım” diyorum.

sırf ,senede 1 yada 2 kere üç büyüklerin maçını izlemek olağanüstü keyifli birşey olsa gerek. Ali Sami Yen’de maç izlemekten keyifli olmasada sporsever olarak ,futbol seyircisi olarak burnumun dibindeki maçları  kaçırmayacağım kesin.

hal böyle olunca 2.lig’e atılan bu adım belkide ilerisi için hayallerimin gerçekleşmesi için bir dönüm noktasıdır. umarım bundan sonrası için Zonguldakspor eskisi gibi başarılı olur’da ,bizlerde en azından haftasonları geldiğinde çekişmeli maçlar izleriz.

işte umutları yeşerten haberle ilgili detaylar;

Zonguldak spor kamuoyunda merakla beklenen gelişme dün akşam mutlu sona ulaştı. İlimize profesyonel bir takım kazandırma adına uzun süredir yapılan görüşmeler Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile Zonguldak Belediye Başkanı Secaattin Gonca’nın imzaladığı protokol sonrasında…… kesinlik kazandı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Köksal Toptan’ın büyük çabası, Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen ile Fazlı Erdoğan’ın girişimleri, Belediye Başkanı Secaattin Gonca’nın ısrarlı çalışmaları sonrasında TFF 2. Lig 1. Klasman Grubu’nda mücadele eden BUGSAŞ Spor’un devri konusunda mutabakat sağlandı. Bu doğrultuda dün Ankara’ya giden Zonguldak Belediye Başkanı Secaattin Gonca, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile akşam saatlerinde protokol imzalandı. Bu haber Zonguldak kamuoyunda büyük sevinçle karşılanırken, TFF 2. Lig 1. Klasman Grubu’nda mücadele eden BUGSAŞ Spor’un isim değişikliğine gidilerek önümüzdeki sezon Zonguldak’ı temsilen profesyonel liglerde yer alacağı belirtildi.

GONCA CANLI YAYINRA MÜJDEYİ VERDİ
Zonguldak’a yeniden profesyonel takım kazandırma adına uzun süredir ısrarlı bir şekilde görüşmelerini sürdüren Belediye Başkanı Secaattin Gonca, müjdeli haberi 67 Kanal Z Televizyonunda verdi. Ankara dönüşü gece saat 01.30 sularında ayağının tozu ile Demir Medya Genel Koordinatörü Harun Ersoy’un sunduğu Canlı yayın programına katılan Belediye Başkanı Secaattin Gonca Ankara’daki önemli gelişmeler hakkında bilgiler aktardı.

Zonguldak Milletvekili Fazlı Erdoğan, Kızılay şube başkanı Nihat Aygün ve yönetim kurulu üyesi Fevzi Şen birlikte Ankara Büyükşehir Belediye başkanı Melih Gökçek ile görüştüklerini belirten Gonca, yaşanan olumlu gelişmeler hakkında şu bilgileri verdi,” Dün akşam geç saatlerde Ankara Büyükşehir Belediye başkanı Melih Gökçek ile birlikte Dikmen’deki ofisinde bir görüşme yaptık. Görüşmede Sayın Milletvekilimiz Fazlı Erdoğan ile Nihat Aygün ve Fevzi Şen kardeşimizde hazır buldular. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanımız Sayın Köksal Toptan, Millet Vekillerimiz Polat Türkmen ile Fazlı Erdoğan daha önce sayın Gökçek ile bu konuyu görüşmüşlerdi. Sayın Melih Gökcek kardeşimiz bize her konuda yardımcı oldu. BUGSAŞSPOR’un Zonguldak’a devri konusunda el sıkıştık. Ben kendisine bize göstermiş olduğu yardımlardan dolayı teşekkür ediyorum. Zonguldak’a hayırlı olsun. “dedi.

BUGSAŞSPOR’u Zonguldak’a kazandırdıklarını belirten Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise duygularını şöyle dile getirdi,” BUGSAŞSPOR’un Zonguldak’a devri konusunda daha önce TBMM Başkanımız Köksal Toptan ve Sayın Milletvekillerimiz Polat Türkmen ile Fazlı Erdoğan ile bu konuyu bir çok kez görüşmüştük. Sayın Belediye Başkanımız Secaattin Gonca’da bu konuda çok istekli. Zonguldak’ın spora bakış acısını biliyoruz. Yıllarca birinci ligde oynayan Zonguldakspor’un amatör kümede yer alması bizi de üzüyor.Bu doğrultuda sizin isteğinizi kırmamızda mümkün olmadı. Önümüzdeki sezon tüm ağırlığımızı Ankaragücü’ne vereceğimiz için bu anlamda Büşükşehir Belediyesi’nin yan kuruluşu olan BUGSAŞSPOR’UN Zonguldak’a devredilmesine karar verdik. Zonguldak’taki spor meraklıları bu karara çok sevineceklerdir. Şu anda lig devam ediyor. Lig sonu gerekli protokolü yaparak BUGSAŞSPOR’U Zonguldak’a vereceğiz.

İnşallah bu iş bitti. Ben BUGSAŞSPOR’un Zonguldak’a hayırlı olmasını diliyorum.

Son olarak söz alan Zonguldak Miletvekili Fazlı Erdoğan’da Gökcek ve Gonca’ya Zonguldak’a profesyonel takım kazandırdıkları için teşekkür ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Görüşmede hazır bulunan Fevzi Şen’de hayırlı olsun temennilerinde bulunarak “ Darısı Kilimlispor’un başına”dedi.

Haber: Ercan Aygün

zonguldakspor 2.lig’de…” hakkında bir yorum

  1. Sezer Akyüz

    Bende bir galatasaraylıyım ve galatasarayla zonguldaksporun oynadığı bir maçı izleyebilme ihtimali bile beni heyecanlandırıyor inşallah süper lige kadar çıkarız.Ama artık Galatasaray ikinci takımım olucak tabi çünkü Gsaray herzaman şampiyon olabilir ama zonguldakspor herzaman süperlige çıkamayabilir.

    Cevapla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir