Zülfü LİVANELİ’DEN MUTLULUK FİLMİ…

9 M

Sanatçı,politikacı,siyasetçi,yazar,müzisyen,gazeteci,milletvekili,senaristliği ve dahada sayamadığım bir çok özellikle tanıdığımız Zülfü LİVANELİ ,Romanından uyarlanarak Mutluluk adlı sınema filmi çekildi .umarım film Zülfü livaneli gibi filmde başarılı olur, adam gibi film dediğimiz filmler arasında yerini alır. film 9mart’da sinemalarda olacakmış, film daha gösterime girmedi ama şimdiden yolu açık olsun..

Zülfü Livaneli`nin Mutluluk adlı kitabı, yönetmen Abdullah Oğuz tarafından sinemaya uyarlandı ve filmde başrolleri Talat Bulut, Özgü Namal ve Murat Han paylaştı.

Film, Meryem`in perişan ve baygın halde, bir göl kenarında bulunmasıyla başlar. Ailesi kızlarının bir namussuzluk yaptığını düşünerek töre gereği öldürülmesine karar verir. Öldürme görevi ise yakın akrabası Cemal`e verilir. Çıktıkları ölüm yolculuğunda, Meryem ve Cemal`in yolları, Profesör İrfan Kurudal`la kesişir. Bu karşılaşma üçünün de kaderlerini değiştirecek mutluluğa doğru bir yolculuğun başlangıcı olur.

Zülfü LİVANELİ’DEN MUTLULUK FİLMİ…” hakkında bir yorum

  1. devrim

    zaten zülfü livaneli den bole bir film gelirdi gerçekten livanelinin bütün kiteplarını okudum hepside çok güzel hepsindende çok güzel filmler çıkar en azından halkımız okumayı sevmiyor bole tanır livcaneliyi

    Cevapla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir