beyazperde’ye seri’li bir film geliyor… Ölümsüzler

uzun zamandır birşeyler paylaşmadım,paylaşamadım. nişan ,düğün ,çalışma hayatı derken üniversitede okurken kendimize daha fazla vakit ayırabildiğimizi farkettim.

filme geçmek gerekirse ,uzun zaman sonra sinemada kaliteli olduğuna inandığım yabancı filme gitme fırsatım ve isteğim ,isteğimiz oldu .

bu isteği uyandıran sebeplerden biride  300 spartalının yapımcısından böyle bir çalışmanın gelmesi.

ayrıca fragmanı izleyince izlemekten bıkmadığım Yüzüklerin efendisi kokusu, hissi uyandırdı bende.

gerçektende kaliteli ,görsel efekleri ,senaryosu güçlü bir film olmuş.konunun başlığında belirtiğim gibi film açık kapı bırakarak son buldu.

tahminin 2. ve 3.filmlerde gelecektir.

gelelim filme ;

Antik Yunan’da geçen filmde, savaşçı prens Theseus kötü güçlere karşı savaş açar; tanrılar ve insanlar, titanlara ve barbarlara karşı mıdır? Mickey Rourke’nin canlandırdığı Titan Hyperion, yıllar sonra insanlığa savaş açar. Savaş Tanrısı Ares tarafından üretilen efsane bir silahın, Epirus Yayı’nın peşindedir. Bu silah, Titanları Tartaruslardan kurtarmaya yarayacaktır, bu silah sayesinde öç alabilecektir. Tanrılar savaşta Hyperionlar ya da insanlık arasında bir seçim yapma yetisine sahip değildirler, taraf tutamamaktadırlar. Tanrıları ve toprağını korumakla görevli olan Theseus’tur ve onu da Zeus seçmiştir.

Filmin konusu Yunan mitolojisine dayanmaktadır, 3D teknolojisine göre çekilen film ekstra post prodüksiyona ihtiyaç duymuştur. Yönetmen Rönesans resim stilini baz alan bir aksiyon çekmek istediğini söylemiştir. Yönetmenin ağzından: “Düşünün ki Baz Luhrmann Meksika’da Romeo ve Juliet yapıyor.” Oscar ödüllü kostüm tasarımcısı Eiko İshioka da filmi güzelleştiren isimlerden biri…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir