cep telefonlarında gizli numara aramasını engellemek artık çok kolay..

KİM olduklarını bilmeyen kişilerin arayıp taciz ve tehditlerine maruz kalan cep telefonu kullanıcıları isterlerse “gizli numaraları” engellemeye başladı. Telekomünikasyon Kurulu’nun kararı doğrultusunda 3 cep telefonu operatörü, 1 Ocak’tan tarihinden itibaren isteyen abonelere “gizli numaralardan aranmamasını” sağlamaya başladı. Cep telefonlarından (yıldız 253 kare) tuşlarına basarak, arama yapılması durumunda “gizli numaraları” engelleme süreci başlatılmış olacak. Çağrıyı alan cep telefonu işletmecisi abonesine gizli numaralardan aranmak istemediğini sesli yanıt sistemi ile teyit ettirdikten sonra, artık gizli numaralardan aranamayacağını bildirecek. Bu hakkını kullanan abonelere yönelik gizli numaradan aramalarda, “Aradığınız kişi gizli numaradan çağrı kabul etmemektedir” anonsu yapılıyor. Servis “kare 253 kare” yazılarak onaylandığında ise devre dışı kalıyor

Bu yazı teknoloji kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

eksANtirik hakkında

insanları bir nebze olsun uyandırmak ,bilinen ezberleri bozmak için web sitesini yayına başladım. uzun yada kısa soluklu bir yol belkide ,ne olursa olsun amacım hem ücretsiz kaynakları paylaşmak ,hemde muhalif olmak için muhalif olmadan birşeylere birazda olsa katkıda bulunmak. insanca yaşam için bir katkı sağlamak..

cep telefonlarında gizli numara aramasını engellemek artık çok kolay..” hakkında 4 yorum

  1. CrAcKKeDDeViL

    Saolasın ya arkadas ınsan ınsan olmalı ılk once bu ne ya bı ınsan gece gunduz dakıka bası caldırılır mı aranır mı sesımı dınleyıp ne yapmaya calısıyorlar ya….

    Cevapla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir