cumartesi geceleri makinasının eksikliği aranıyor..!

ilk olarak televizyon çocugu , sonra zaga , teleziyon makinası ,en son olarak makina ile ekranlara gelmişti Okan Bayülgen.

22 temmuz şeçimleri önceki ,yanlış hatırlamıyorsam “bu sizi ilgilendiriyor”du programın adı orda siyasete ,ülke gündemine dair mevzuları tartışmaya açmıştı . ekranlarda aradığımız bir program idi . ismi ile alakası olmayan siyaset programları , zaman zaman provakatörlük yapan tartışma programları yerine eyyamsız güzel bir program olduğu şüphesiz .

gelelim makina ‘ya ;

Ata Demirer’i ikna edip hacıyatmaz ‘ı ekranlara getirdi yapımcı olarak Okan Bayülgen ama hem seyirci ,hemde Ata Demirer ‘de ısınamamış olacakki çok geçmeden program yayından kalktı . Atv ‘de Kadir Çöpdemir’in sunduğu maksat muhabbet ise gine aynı sıcaklığı , aynı sürekliği ,aynı doluluk hissini bana vermedi .

makina’da her hafta en az bir grup , bir sinema filmi tanıtımı, medya arkası , kitap tanıtımı , 10’un üzerinde konuk aldı yayına  , bunların aralarında siyasetçisi ,kaliteli sanatçısı da vardı tabiyki..

birde makinanın vazgeçilmezi Gürgen Öz ve arkadaşlarının muhteşem skeçleri aranıyor , sabahın 4’üne ,5’ine kadar izlediğim zamanları aramıyor değilim. gelen konuklarla yapılan sohbetler ,geyikler ,doğaçlamalar güzeldi.

zaga ile yayına başladığı zaman ısınamasamda  , sonra sonra asi , despot hallerine alışınca ,farklı yönlerini ,özelliklerini görünce izleyince , boş bir insan olmadığını anlayınca , o formatta ,stilde adı herneyse sunucu ,yapımcı, sanatçı ,fotoğrafçı ara sıra “siyasetçi” olarak birçok özelliği ile ekranlarda tanıdığım Okan Bayülgen dediği gibi seneye kaldığı yerden yayına devam eder inşallah.

Bu yazı etki,tepki,yorum,vb.gibi kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

eksANtirik hakkında

insanları bir nebze olsun uyandırmak ,bilinen ezberleri bozmak için web sitesini yayına başladım. uzun yada kısa soluklu bir yol belkide ,ne olursa olsun amacım hem ücretsiz kaynakları paylaşmak ,hemde muhalif olmak için muhalif olmadan birşeylere birazda olsa katkıda bulunmak. insanca yaşam için bir katkı sağlamak..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir