eksantirik.net ,blogunluk.com olacak.

eksantirik.net’i hobi olarak ,biraz web tasarımı merakımdan ,birazda stres atmak için yayına başlatmıştım. ilk zamanlar daha çok kopyala yapıştır ile , kodları anlamakla , fotoğraf çekmekle onları yayınlamakla ,google’da ön sıralara gelmeyi beklemekle geçmişti. sonra sonra Türkçe’yi biraz daha iyi kullanarak yazılar yazdığımı düşünerek yayına devam ediyorum. yazılarımda virgüller, devrik cümleler , sonu başı farklı cümleler sayısı fazla olabilir. özeleştiri olarak bunları söyleyebilirim ,ama özünde yazdığım yazıların , tavsiyelerin ,paylaşımların ziyaretçilerin faydalanmasına engel teşkik ettiğini sanmıyorum . en azından anlaşılmaz bir Türkçe kullanmadım.anafikri anlaşılıyor olmalı. ama üstüne ekleyerek daha dikkatli olarak yazılara devam ettiğimi düşünüyorum. internetin sırf msn’den ,facebook’dan ibaret olmayan , uyuyan ,uyutulan olan insanların bir nebze olsun dürtülmesine uyanmasına , ücretsiz kaynaklardan ziyaretçilerin faydalanmasına çalıştım.

eksantirik’in hikayesini ,ismin nerden çıktığını önceki yazımda belirtmiştim . baktım hobi iyi gidiyor . üstüne katarak gidiyorum . önceden ne ekliyim ne ekliyim diye düşündüğüm zamanlar yok artık. İki lafı bir araya getirebilirsem eğer ,yazacak çok şey var . hele Türkiye’de yaşıyorsanız , 4 ,5 günlük ,4 , 5 blog insanın içini dökmesine anca yeter. her mevzu için ayrı bir günlük ,ayrı bir blog olabilir . 🙂 hal böyle olunca o zaman devam dedim. ama hepsini yapmak için bişeyler lazım.

bunun için zaman lazım , bunun için alan(host) lazım , bunun için isim(domain) lazım . yazıcak Türkçe , Türkçeyi kullanmayı bilen altyapı lazım . bunlar henüz yok tabiyki. olsada hepsinde önemlisi vakit.

yettiği kadarıyla , incir çekirdeğinin hacmine katkıda bulunacak kadar eksantirik.net ile katkıda bulunduğumu düşünüyorum.

yeni isim düşünürken ,eksantirik’ten daha orjinal , daha estetik aklıma “blogunluk.com” geldi , hemen arattım alınmamıştı. hem günlük ,hem blog … ikiside aynı şey üç aşağa beş yukarı . orjinal olduğunu düşündüm ve alan adını aldım . umarım kaldığım yerden hobime devam etmeme ziyaretçi sayısına katkı sağlıycak bir alan adıdır.

hayırlı ,uğurlu olur umarım.

işte yeni adres

www.blogunluk.com

tabii eksantirik.net’in süresi bitene kadar ikisi ile mi devam edicem ,yoksa blogunluk.com ‘u kullancam daha karar vermedim.

Bu yazı etki,tepki,yorum,vb.gibi kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

eksANtirik hakkında

insanları bir nebze olsun uyandırmak ,bilinen ezberleri bozmak için web sitesini yayına başladım. uzun yada kısa soluklu bir yol belkide ,ne olursa olsun amacım hem ücretsiz kaynakları paylaşmak ,hemde muhalif olmak için muhalif olmadan birşeylere birazda olsa katkıda bulunmak. insanca yaşam için bir katkı sağlamak..

eksantirik.net ,blogunluk.com olacak.” hakkında 2 yorum

  1. aslı

    bence cok daha guzel orjınal bı ısım bulabılırdın.eksantrık netten sonra bu ısım guzel olmamıs bence.ılk baktıgınde ne anlama geldıgı bıle bellı olmuyor anlamsız bır kelıme bence…

    Cevapla
  2. admin Yazar

    wordpress i kullananlara blogcu (genel olarak) , aynı şekilde wordpress i de kullanma tercihi olarak ta günlük yazma modeli var internette … çok sayıda blog , çok sayıda günlük var . bende ikisinin ortak harfini kullanarak blogunluk.com diye güzel olcağını düşündüm.hem blog hemde günlük çünkü bu site. mymoon.com ,akare.net vardı aslında ilk aklımda olan ama onlar alınmış maalesef . erken davranamadım . görcez bakalım ilerleyen günlerde ziyaretçi sayısı ne getirip ne götürcek.

    Cevapla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir