futbol’da avrupa macerasına devam …

haziran ayında avrupanın en büyük turnuvası olan avrupa şampiyonası 2008’e ülkemizde katılıyor . katılmak için geçtiğimiz yolları daha önceki yazımda belirtmiştim tekrar değinmiycem . avrupa şampiyonası ile ilgili söylemek istediğim şey  şansız sakatlıklar olmazsa eğer ,kaliteli , nitelikli kadromuz ile  Fatih hoca her zaman dert yandığımız antrenör kaprislerini sergilemeden kadro çıkartırsa biz turnuvada gine 2002’de olduğu gibi başarılı bir sonuçlar alabiliriz .

gelelim diğer avrupa kupası turnuvalarındaki temsilcimiz olan FB ile GS nin maçlarına, Fenerbahçe sevilla ile ,Galatasaray ise B. leverkusen ile Almanya’da gurbetçilerimiz desteği ile AliSamiYen ‘de yaptığı maçın rövanşına çıkacak.

Fenerbahçe Türkiye liglerindeki en kaliteli kadroya sahip olduğu kesin , tesisleşme ,stad , gişe hasılatı ile de diğer büyük takımları sollamış durumda . ama yıllardır özlemini çektiği başarıları yeni yeni elde etmeye başlayan Fenerbahçe , Avrupayıda yeni yeni vizyon ,hedef olarak belirlemeye başladı . yavaş yavaş ektiğinide biçiyor . takımda arkadaşlık ,zaman zaman bir ruh’da tetikleyici etkisini gösteriyor.  sevilla ispanya liginde oldukça başarılı ,  Fenerbahçe için dişli bir rakip açıkcası , ama takım ruhunu ve kalitesini birleştirip oyunlarını oynarlarsa , şansızlık da olmazsa tur’u atlayan taraf temsilcimiz olacaktır.

gelelim Galatasaray’a ;

Avrupa kupalarındaki ebedi temsilcimiz eski gücüne kavuştu ,kavuşacak diye nekadar daha bekliycez diye düşünürken alınan radikal kararla gençlerle yoluna devam ediyor . ara sıra antrenör tercihleri , disiplin gösterileri nedeniyle takım yara alsada , hala süper ligde lider , en fazla gol atan takım. golcüleri formda olması ise avantajları  . her nekadar hakan ve ümit samiyendeki maçta inanılmaz goller kaçırsada , yenmeyi beceriyorlar. mehmet topal ve uğur’un sakatlığı ise şansızlıkların üstüne tuz biber oldu tam anlamıyla . ama takım o kadar koşuyor ve basıyorki , aykut’u sağ bek ‘e koysa kalli sırıtmıycak derecede , orta sahada basıyor hemen , kondisyon yettiği sürece mücadeleye devam ediyorlar .  düşe kalka bugünlere kadar gelen Cimbom (bordeux sayesinde atladığımız tur )eğer bulduğu pozizyonları değerlendirebilirse turla ülkemize geri döncektir .

temsilcilerimize şimdiden başarılar…

Bu yazı spor kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

eksANtirik hakkında

insanları bir nebze olsun uyandırmak ,bilinen ezberleri bozmak için web sitesini yayına başladım. uzun yada kısa soluklu bir yol belkide ,ne olursa olsun amacım hem ücretsiz kaynakları paylaşmak ,hemde muhalif olmak için muhalif olmadan birşeylere birazda olsa katkıda bulunmak. insanca yaşam için bir katkı sağlamak..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir