politika nedir ?

iste budur :Çocuk babasina sorar: “baba politika nedir?” Baba söyle der: “bak oglum, ben eve para getiriyorum, öyleyse ben kapitalistim. Annen parayi yönetir, öyleyse o hükümettir.Deden paranin doðru idare edilip edilmedigine dikkat eder, öyleyse oda sendikadir. Hizmetçi kiz ise isçi sinifidir.bizlerin ise tek hedefi vardir, senin rahatligin. Dolayisiyla sen de halksin ve altinda bezi ile yatan küçük kardesin ise gelecektir. Söyle bakalim anlayabildin mi?”Çocuk düsünür ve o gece babasinin anlattiklarini düsünecegini söyler.Gece yarisi cocuk uyanir. Çünkü kücük kardesi altini pisletmistir ve aglamaktadir.Ne yapacagini bilemeyen çocuk anne ve babasinin yatak odasina gider.Annesi yalniz ve derin bir sekilde uyumaktadir, öyle ki onu uyandiramaz.Hizmetçi kizin odasina gider. bakar ki babasi hizmetçi kizla yatmaktadir.Dedesi de pencereden gizlice onlari izlemektedir.Hepsi öyle mesguldürler ki çocugun orada oldugunu farketmezler bile.Çocuk hiçbir sey yapamadan yatagina geri döner.Ertesi sabah baba çocuga kendince politikanin ne oldugunu anlatmasini
ister.
-“evet” der çocuk, “kapitalizm” isçi sinifini kötüye kullaniyor… sendika bunu seyrediyor… Bu arada hükümet uyuyor… Halk ise dikkate alinmiyor… ve gelecek bokun içinde yatiyor!

iste politika budur..!

Bu yazı biraz tebessüm.. kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

eksANtirik hakkında

insanları bir nebze olsun uyandırmak ,bilinen ezberleri bozmak için web sitesini yayına başladım. uzun yada kısa soluklu bir yol belkide ,ne olursa olsun amacım hem ücretsiz kaynakları paylaşmak ,hemde muhalif olmak için muhalif olmadan birşeylere birazda olsa katkıda bulunmak. insanca yaşam için bir katkı sağlamak..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir