küresel tepki zamanı 1 mart 19:55-20:00

Yıllar önce sera gazlarının etkisiyle küresel ısınmaya başlayan dünya artık reaksiyon vermeye başladı, ve dünyanın dünyanın gösterdiği bu tepkinin tek sorumlusu bizleriz… bu süreçi yavaşlatmak yada durdurmaya çalışmak bizim elimizde ,bunun için hep birlikte hareket ederek bişeyleri halledebiliriz.. bügün bir demet tiyatro’da cumartesi geceside daha doğrusu cumartesi geceleride makinada Okan BAYÜLGEN elinden geldiğince uyandırmaya ,tepki koymaya çağırıyor… ufak tefek organizazyonlarla tepkilerle ilerde sellere çığlara dönüşüp bu şekilde bunu atlatmalıyız ,çoçuklarımız torunlarımız için.. bunun için ilk olarak 1 mart perşembe gecesi dünya çapında enerji devlerinin yani nüklleercilerin,termik santralcilerin,petrol tekellerinin dikkatini çekmek ,bir daha ki sefere atacakları adımı düşünmeleri için 19:55-20:00 arası arabalarımızın kontagını evlerimizin şalterini 5 dakkalığına kapatmalıyız ,benim şahsi fikrim şimdi insanlar benim evimlemi duracak küresel ısınma benmi yapacamda olacak diyecek ,evet sen ,ben ,o ,şu yapacak su damlaları birikip sel olup yangını söndürecek bu işler böle olur …. herkesi tepkiye davet ediyorum…

KURTULUŞ YOK,TEK BAŞINA….

YA HEP BERABER ,YA HİÇBİRİMİZ…!!!!!!!!

ilgili ortalıkta dolaşan mail…

postalar ile yayılan mesajlarda küresel ısınmaya karşı büyük bir eylem hazırlığı yapıldığı bildiriliyor. 1 Mart’ta gerçekleştirilmesi planlanan eylemde yerel saatlerin farklılığı gözetilmeksizin bütün dünyada 19.55-20.00 saatleri arası tüm enerji kaynakları kesilecek. Evde ya da iş yerinde şalterler inecek, elektrikler kesilecek. Arabalar yol kenarına çekilecek.

Bütün dünyada yapılacak bu 5 dakikalik enerji kesintileriyle karar mercilerinin dikkatlerinin çekileceği ve meydana gelecek enerji tasarrufuyla kesel ısınmaya karşı toplumsal tepkinin gösterilmesi öngörülüyor.

Türkiye Kyoto’yu İmzala

Küresel ısınmaya karşı mücadelede bir adım da www.kyotoyuimzala.org adlı internet sitesinde atıldı. Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan, ünlü yazar Aslı Erdoğan, Okan Bayülgen, Cumhuriyet gazetesi yazarı Oral Çalışlar, Açık Radyo Yayın Yönetmeni Ömer Madra, Rüstem Batum, Sezen Aksu, Teoman ve yönetmen Zeki Demirkubuz’un da önderliğinde “Türkiye Kyoto Protokolünü İmzala” kampanyası başlatıldı. İnternet üzerinden yürütülen kampanyaya şu ana kadar 88355kişi destek verdi.( en son 27.02.2007 saat 22,11deki hali)

Bu yazı etki,tepki,yorum,vb.gibi kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

eksANtirik hakkında

insanları bir nebze olsun uyandırmak ,bilinen ezberleri bozmak için web sitesini yayına başladım. uzun yada kısa soluklu bir yol belkide ,ne olursa olsun amacım hem ücretsiz kaynakları paylaşmak ,hemde muhalif olmak için muhalif olmadan birşeylere birazda olsa katkıda bulunmak. insanca yaşam için bir katkı sağlamak..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir