ÜÇ büyükler

süper ligde işler yolunda gitmiyor,oynanan top göze ne hoş geliyor ,nede adam gibi rekabet var.

haftada 7 maç oynanıyor ,belki 1 ,bilemedin 2 maç zevkli oluyor yada olamıyor..üç büyükler zaten batmış durumda ,alınan yerlı ,yabancı oyuncular isteneni tam olarak veremiyor hiçbirzaman.

bir hafta iyi oynayıp öbür hafta önceki haftadan uzaktan yakından alakası olmayan şekilde oyun sergiliyor, milli takım kurmak isteyen Fatih hocanın napacağı ,kimi seçeceği meçhul… ana kadroyu oluşturabilcek oyuncuların hemen hemen hepsi de ya formsuz, ya sakat yada cezalı…

süperlig’e gelince Bu sezon yabancı teknik direktörler dökülüyor. Ligde 3 büyükler dışında yabancı hocayla çalışan takım kalmadı. Zico, Gerets ve Tigana…

İlk 23 haftada Fenerbahçe, Anadolu takımlarına karşı 22 puan kaybetti. Bu rakam Galatasaray 28 Beşiktaş’ta 25 puan. Bu son dönemlerde pek rasdamadığımız bir kayıp.genelde ikinci yarı başında sona iki büyük takım kalırdı ,aralarındada az puan farkıyla kayıpsız giderlerdi şampiyonluk yarışının sonuna kadar , ama dönüp baktığınızda son 3 haftaya galatasaray antepte ,samiyende ve inönünde altın değerinde 8 puan bıraktı ,şimdiki puan durumu düşündüğümüz zaman FB ile GS arasında 6 puan var ,eğer GS akıllı top oynayıp maçları kazansaydı kötü oynayan FB ve BJK karşısında şu an lider olurdu,keza aynı şey FB ve bjk için geçerli gerçi BJK birazdaha avantajsızdı sezon başında kaybettiği puanlarla ama FB yaptığı transferler oynadığı stad vede taraftarını baz alındığında 22 puan kaybı çok mantıksız geliyor, bu adamlar bu kadar puan kaybını nasıl becerdi diye soruyo insan kendi kendine..

Fenerbahçe ise kaybettiği 22 puanla son 4 yılın en kötü sezonunu geçiriyor. Sarı-lacivertliler, 22. hafta itibariyle 24 puan kaybettiği 2002-03 sezonundan bu yana bu kadar çok puan kaybetmemişti. Fenerbahçe en çok puan kaybını 33 puanla 1987-88’de, en az puan kaybını ise 10 puanla 2004-05 sezonunda yaşadı. Beşiktaş ise geçen sezon 22. hafta sonunda 33 puan kaybederek, son 20 yılın en kötü dönemini geçiren siyah-beyazlılar, bu sezonda 30 puan yitirdi. Siyah beyazlılar, en az puan kaybını 10 puanla 1988-89 sezonunda geçirdi.

bakalım bu kadar puan kaybının olduğu ,altın tepsilerle sunulan şampiyonluğun olduğu bu sezonda hangi takım şampiyon olcak ,bakarsınız Trabzonspor olur ,FB ile arasında 12 puan var (matematiksel olarak şansı var … 🙂 )

Bu yazı spor kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

eksANtirik hakkında

insanları bir nebze olsun uyandırmak ,bilinen ezberleri bozmak için web sitesini yayına başladım. uzun yada kısa soluklu bir yol belkide ,ne olursa olsun amacım hem ücretsiz kaynakları paylaşmak ,hemde muhalif olmak için muhalif olmadan birşeylere birazda olsa katkıda bulunmak. insanca yaşam için bir katkı sağlamak..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir