savaşa HAYIR…

İsrail Maliye Bakanı Abraham Hirchson, göreve çağrılan yedek askerlerin maaşı hariç, Lübnan’daki savaşın maliyetinin bugüne dek 7 milyar şekel (yaklaşık 1,6 milyar dolar) dolayında tahmin edildiğini söyledi.
Maliye Bakanı, düzenlediği basın toplantısında, Hazinenin, ordunun kuzeydeki çabalarına tümüyle destek vereceğini de söyledi.
Hirchson’un yaptığı açıklamaya göre, İsrail Hazinesi, önümüzdeki hafta Savunma Bakanlığına 2 milyar şekel (yaklaşık 450 milyon dolar) aktaracak.
Hirchson, en azından şimdilik vergileri artırma niyetinde olmadıklarını, rezerv olarak tutulan 600 milyon şekel ile birlikte tüm bakanlıkların bütçelerinden toplam 1,8 milyar şekellik kesintiye gidileceğini anlattı. Bakan, ancak sağlık ve yerel yönetimlerin bütçelerinden kesinti olmayacağını söyledi.

Bu yazı haber kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

eksANtirik hakkında

insanları bir nebze olsun uyandırmak ,bilinen ezberleri bozmak için web sitesini yayına başladım. uzun yada kısa soluklu bir yol belkide ,ne olursa olsun amacım hem ücretsiz kaynakları paylaşmak ,hemde muhalif olmak için muhalif olmadan birşeylere birazda olsa katkıda bulunmak. insanca yaşam için bir katkı sağlamak..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir