sinemada bereket’e devam..

artık kaliteli filmler peşi sıra gelmeye devam ediyor. usta oyuncularında tek tabanca olarak değil, birden fazla aktör’ün başrol paylaştığı ,”ağırtopların” sayısının fazla olduğu filmlerede tanık olmaya başlıyoruz. işte bunlardan biri “ejder kaplanı”. filmde polisiye dizilerin ve filmleri vazgeçilmez üstadı uğur yücel oynarken aynı zamanda başrölü kenan imirzalioğlu ve nejat işler ile paylaşıyor. kadın oyuncular ise berrak tüzünataç ve ceyda düvenci. bir diğer film ise “eyvah eyvah” filmi. filmin oyuncuları demet akbağ ve senaryoyu yazan ata demirer.

işte filmlerle ilgili ayrıntılar;

Uğur Yücel, Kenan İmirzalıoğlu, Nejat İşler, Ceyda Düvenci ve Berrak Tüzünataç’ın rol aldığı, 15 Haziran’da İstanbul’da çekimlerine başlanan “Ejder Kapanı” filminin çekimleri devam ediyor. Polisiye-gerilim tarzındaki filmin aksiyon çekimleri için Ronin,Taxi ve Bourne Identity gibi filmlerde de çalışan Fransız ekip “CİNECASCADE” yaklaşık bir haftadır İstanbul’da…

Şehrin farklı mekânlarında birçok aksiyon sahnesi çekilirken, geçtiğimiz akşam da Galata Köprüsü’nde çekim yapıldı. Gece saat 01.00 sularında Trafik Şube Müdürlüğü’nün de destekleriyle Galata Köprüsü trafiğe kapatıldı ve açılan köprüden özel üretim arabanın uçma sahnesi gerçekleştirildi.

5 trilyon bütçeli Ejder Kapanı filmi için Beyoğlu Belediyesi, Kriminal Şube,  Adli Tip, İstanbul Cinayet Masası, Olay Yeri İnceleme ve İstanbul Trafik Şube Müdürlüğünün destekleri alındı.

“Ejder Kapanı” filminin aksiyon sahnelerinde kullanılmak üzere Fransa’dan özel yapım 3 adet Mercedes W serisi araç ve özel üretim taksiler Türkiye’ye getirtildi. Araba çekimlerinde yaklaşık 50 metre rampa, 4000 özel koli kullanıldı ve set ekibi ile birlikte yaklaşık 200 kişi çalıştı. 2 tır malzemeyle İstanbul’a gelen ekip çekimlerde perte çıkan araçları Fransa’ya geri götürdü.

Ejder Kapanı 22 Ocak’ta tüm Türkiye ve Avrupa’da yaklaşık 300 sinema da vizyona girecek.

eyvah eyvah;

Çekimleri Çanakkale Geyikli, daha sonra Dalyan, Bozcaada ve İstanbul’da da süren film ilginç görüntülere sahne oluyor.

Senaryosunu Ata Demirer’in yazdığı “Eyvah Eyvah”ın çekimlerinin son haftasında Demirer ve Demet Akbağ, Beyoğlu’nun ünlü bir gece kulübünde film için bir araya geldi.

Kulüpte Demet Akbağ saten mini şortu ile sahne de şarkı söylerken, komedyen Ata Demirer de klarneti ile orkestraya eşlik etti.

Filmin yönetmeni Hakan Algül ile birlikte sahnenin çekilmesinin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Akbağ ve Demirer film çekimi esnasında çok eğlendiklerini açıkladı.

Çekimleri ile dikkat çeken filmin konusu…

Hüseyin (Ata Demirer), Çanakkale’nin Geyikli Beldesi’nde ninesi (Tanju Tuncel) ve dedesiyle (Salih Kalyon) yaşayan bir delikanlıdır.

Hayatını müzisyenlik yaparak kazanan Hüseyin’in iki büyük aşkı vardır: Biri klarneti, diğeri de sağlık ocağında görevli hemşire Müjgan!

Tam Müjgan’la da, müzikle de hayatı mutlu mesut devam ederken, hiç beklemediği bir nedenle bir yolculuğa çıkması gerekir. Bu yolculuk başta Hüseyin olmak üzere etrafındaki bütün insanların hayatını değiştirecektir. Hatta İstanbul’da şarkıcılık yapan Firuzan’ın (Demet Akbağ) bile…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir