sıra kimde ?

petrolün mü var derdin var !! hemen dünyadaki egemen güç veya güçler demokrasi getiriyor…

şu devirde ortadoğu ve çevresinde coğrafi bir yerleşkeye sahipsen, gelişememiş ,demokratikleşememiş ,demokratikleştirilmemişsen, hemen alo özgürlük hattını ara ,ABD ,Nato Ve diğer müttefikler hemen özgürlüğü getirsinler. bkz:IRAK

tabii bunun yanında çatışmaya girmeyen ,hep sivil halkı savunan ,koruyan ama en stratejik durumda bulunan güzelim ülkem’de bu müttefiklerin arasında yer alsın.

lübnan’a asker gönderelim,Kore’ye asker gönderelim,Irak’a asker gönderelim.. sırada libya’ya gemi ,denizaltı gönderelim..

bu insanların fitilini kim ateşledi ,kim bu silahları ,kim bu gücü verdi bu isyankar halka. diyelim bu doğrudan olmasın gereken bir hareket olarak gerçekleşti ,peki bunun içini kim nasıl dolduracak, kim nasıl hangi bilinçle sürü psikolojisiyle hareket eden halkı düşünerek kontrol edecek,yada düşünerek hareket etmesini sağlayacak.

kimse !!

böyle bir durum ” işgalçi “,pardon demokrasi getiren güçlerin işine gelmez ..

Mısır’da halk ayaklanması oldu ,çok gariptir ,halk dikta rejime karşı ayaklandı. tamam hükümet devrildi. Sonra !! şaka gibi ,ASKER YÖNETİM’E GELDİ ..

“yağmurdan kaçarken doluya tutulmak” mı ? yoksa “canbaza bak” oyunu mu ?

bence “canbaza bak” oyunun ta kendisi !!

bu oyunda sıra İran’a ondan sonrada bize ,yani Türkiye’ye gelecek gibi geliyor.

“komplo teorisi” yazmak bedava nasıl olsa ..

İran’a girmenin(işgalinin) altyapısı geçen sene bu zamanlar Baykal’ın “Seks Kasedi” ile düğmeye basılan bir hareket bence.

haziran aylarında seçimlerden şimdinin ana Muhalefeti lider olarak çıkacaktır.

egemen güçlerin isteğine göre ,şimdinin iktidarının şarjı bitti. nasıl cep telefonu pili belli bir zamandan sonra sarj olsada hemen biter ya !!

aynı o hesap..

telefon’a yeni pil takma zamanı geldi, bunu’da en güzel yapıcak şimdi’nin ana muhalefeti .

sazın hangi teline vursa Laiklik ,Türban çalan arada bir sapıtıp, milliyetçilik edaları yükselen parti genel seçimlerden egemen güçlerin isteğiyle iktidar olarak cıkacaktır.

sonrasında ise ,seneye bu zamanlarda yavaş yavaş altı oyulan İran rejimi ,ABD ve diğer “kankaların” iyimser yaklaşımıyla “Demokratikleşme” yolunda eylemlere maruz bırakılacaktır.

ondan sonrası ise Türkiye’ye yapılacak hamleye gelecek sıra ..

bunun için ise 12 eylülden beri beyinen paramparça olan ülkemizin Egemen güçler usulü demokratikleşme adına bütün altyapısı hazır olacak.

sürekli kaşındıkça kanayan, kanadıkça kaşındırılan Kürt sorunu ,Laiklik ,Türban meselesi,Ermeni ,Alevi  halkların sürekli farkılıkları ile kaşınan “provakatif” ,”şoven” eylemler bizleri İran’dan ,Libya’dan Beter edecek durumda.

bir ” kıvılcım’a ” bakacak iş gibi gözüküyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir