TTK’da üretim artmış..

2006 yılı boyunca 1 milyon 522 bin 411 ton üretim gerçekleştiren TTK, 2007 yılı ilk 4 ayı sonunda, bir önceki yılın aynı dönemine göre 67 bin 705 ton artışla, 551 bin 521 ton kömür üretimi gerçekleştirdi. Kurumda yıl sonu hedefinin 2 milyon tonluk üretim olduğu belirtilen açıklamada, çalışan sayısının 10 bin 772`ye düştüğü, üretim hedefine ulaşabilmek için işçi alımının şart olduğu vurgulandı.

Türkiye Taşkömürü Kurumu`na bağlı Kozlu, Amasra, Armutçuk, Karadon ve Üzülmez Müessese Müdürlüğü iş yerlerindeki ocaklardan, bu yılın Nisan ayı itibariyle 2006’nın aynı dönemine göre 67 bin 705 ton artışla 551 bin 521 ton kömür üretildi.
Maden ocaklarından geçen yıl 1 milyon 522 bin 411 ton üretim gerçekleştirildiğine dikkati çeken TTK yetkilileri yaptıkları açıklamalarda, ocaklardaki mevcut işçi sayısının yetersiz olduğuna dikkati çekerek, havzada 1 milyar 350 milyon ton civarında tahmin edilen koklaşabilir özelliği niteliğindeki taş kömürünün ekonomiye kazandırılması için kömür ocaklarına yeni istihdamın şart olduğuna vurgu yaptı. Şu anda kurumda yer altında 8 bin 155, yer üstünde de 2 bin 617 olarak 10 bin 772 işçi çalıştığını dile getiren yetkililer, “Bu yıl sonu itibariyle 2 milyon ton kömür üretimi hedeflenmektedir. Bölge ve ülke ekonomisine yıllardır önemli katkıları devam eden TTK’da, her geçen gün verimliliği artırarak üretimde hedeflere ulaşmaya çalışmaktadır.” görüşüne yer verdi.
kaynak:ereğli demokrat gazetesi
Bu yazı haber kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

eksANtirik hakkında

insanları bir nebze olsun uyandırmak ,bilinen ezberleri bozmak için web sitesini yayına başladım. uzun yada kısa soluklu bir yol belkide ,ne olursa olsun amacım hem ücretsiz kaynakları paylaşmak ,hemde muhalif olmak için muhalif olmadan birşeylere birazda olsa katkıda bulunmak. insanca yaşam için bir katkı sağlamak..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir